середа, 31 липня 2013 р.

10 найбагатших людей за всю історію людстваПитання: хто є найбагатшою людиною в історії людства? Білл Гейтс? Уоррен Баффет?

  Ні, вони навіть і поруч не стояли, хоча і є дуже, дуже багатими людьми. Але найбагатшою людиною за всю історію є Джон Рокфеллер, якщо вимірювати його стан як відсоток від ВВП США.
  Торік Forbes  склав  свій черговий список мільярдерів, куди увійшли 946 осіб з усього світу. Їх загальний фінансовий стан вимірюється 3,5 трильйонами доларів. Це більше, ніж внутрішній валовий продукт Німеччини – третьої економіки в світі. Сьогодні ми розповімо вам про 10 найбагатших людей за всю історію людства.

Джон Рокфеллер


Стан на піку: $ 318 мільярдів (за курсом долара на кінець 2007 року). Вік у цей час: 74


  Коли Джон Рокфеллер був молодий, він говорив, що у нього є дві мрії – заробити 100 тисяч доларів та дожити до 100 років. Він помер, не доживши 2 місяців до свого 98 дня народження. Але з першим  завданням Рокфеллер впорався “на ура”.

  Джон Рокфеллер народився в небагатій родині. Його батько, Вільям Авері Рокфеллер, відомий за своїм прізвиськом «Великий Білл» був безпорадною людиною, який проводив більшу частину свого часу в роздумах про те, як уникнути важкої роботи. Його мати Еліза – представниця баптистської церкви з дитинства прищепила синові віру в Бога і бажання багато працювати.

  Рокфеллер починав простим бухгалтером, потім був власником свого невеликого бізнесу з оптової торгівлі, і дійшов до засновника найбільшої нафтової компанії в світі – Standard Oil. Його компанія увійшла в історію, як найбільша монополія в історії США. Standard Oil належало 90% ринку очищеної нафти (гасу) в Америці.

  У 1911 році, завдяки антимонопольному закону Шермана Standard Oil була розділена на 34 незалежних компанії, контрольний пакет у кожній із яких дістався Рокфеллеру. Поділ Standard Oil збільшило особистий капітал Джона Рокфеллера в два рази.

  Починаючи зі своєю першої роботи, Рокфеллер 10% свого доходу завжди жертвував церкві. Крім того, він активно займався благодійною діяльністю, і залишився в історії, як один з найбільших філантропів. Благодійний фонд Джона Рокфеллера до цих пір робить благі вчинки.

Ендрю Карнегі


Стан на піку: $ 298,3 мільярда. Вік у цей час: 68

  Ендрю Карнегі емігрував в Піттсбург (США) з Шотландії, коли ще був зовсім дитиною. Вже у віці 13 років він почав працювати на текстильній фабриці.Ендрю працював по 12 годин 6 днів на тиждень, отримуючи за 6 днів всього 2 долари. До 16 років Карнегі влаштувався телеграфістом.

  Пізніше Ендрю став персональним помічником Томаса Скотта, суперінтенданта Пенсильванської залізничної компанії. Там він дізнався багато чого про залізничний бізнесі. Скотт виявився хорошим наставником, а Карнегі чудовим учнем.

  Коли Ендрю виповнилося 20 років, він заклав будинок матері і зробив свої перші інвестиції. Карнегі вклав 500 доларів в компанію Adam ExpressFedEx 19 століття. Через деякий час він інвестував в ряд інших компаній, більша частина яких була пов’язана із залізничним бізнесом. До 30 років його портфель акцій розширився. Тепер там були ще й нафтові компанії. Крім того, він активно інвестував в компанії, що займаються пароплавними перевезеннями.

  Але реальні гроші прийшли до Ендрю від виробництва сталі. У 1880-і роки він побудував найбільшу сталеливарну компанію, що займалася залізничними рейками і деякими іншими менш значущими для Карнегі областями. У 1901 році, у віці 66 років, Карнегі відійшов від справ, продавши свою частку Джону Піерпонту Моргану за 225 мільйонів доларів.

  Однак, Ендрю Карнегі був відомий суспільству не тільки, як великий бізнесмен, але і як один з головних філантропів того часу. У 1989 році він написав знамените есе «Євангеліє багатства», в якому стверджував, що багатство повинно бути розподілено, щоб поліпшити добробут інших людей, тим самим збагативши все суспільство. Ендрю Карнегі виявився вірним своїм словам і витратив близько 90% свого майна на добродійність.

Микола II


Стан на піку: $ 235 мільярдів. Вік на піку: 49

  Микола II (Микола Олександрович Романов) – останній російський цар. Він правив Імперією з 1894 року по революцію 1917, організовану більшовиками. Його правління запам’яталося світу, перш за все, наростанням антисемітських настроїв в Росії, поразкою в російсько-японській війні, революцією, а також хворобою сина, якого міг лікувати тільки таємничий Распутін.

  Життя останнього російського царя оточена безліччю таємниць, легенд, міфів і недомовок. При цьому цікаво, що особливої ​​заслуги самого Миколая в тому, що він зайняв третє місце в рейтингу найбагатших людей історії немає. Всі свої статки він отримав у спадок.

Вільям Генрі Вандербільт


Стан на піку: $ 231,6 мільярда. Вік на піку: 64

  Вільям Генрі Вандербільт справжній щасливчик. Він, як і Дональд Трамп, починав свою справу не з нуля. У спадок від батька – Корнеліуса «Комммандора» Вандербільта йому дісталося 100 мільйонів доларів. Корнеліус з дитинства готував сина до того, що той повинен буде успадкувати справу батька. При цьому, Корнеліус був достатньо суворим батьком, іноді він навіть називав сина «ні на що не придатним дебілом». Звичайно, Вільям таким не був і зумів розширити імперію батька. Зрештою, між батьком і сином налагодилось взаєморозуміння, і Корнеліус почав пишатися тим, чого домігся Уїльям.

  У 1885 році, коли Вільям помер, він був найбагатшою людиною в світі.

Осман Алі Кхан, Азаф Джа VII


Стан на піку: $ 210,8 мільярда. Вік на піку: 50

  Азаф Джа VII був останнім правителем Королівства Хайдерабад і Берар, перш, ніж воно було захоплене Індією. На думку більшості сучасників його величність був доброзичливим правителем, серйозно займався просуванням освіти в маси, наукою та будівництвом. Він зробив початкову освіту обов’язковою для всіх громадян. Крім того, за його указом вона була безкоштовною для бідних людей.

  Коли Азаф Джа було 37 років, він привніс у своє князівство залізницю та електрику. Азаф був справжнім прихильником прогресу. У 1937 році Азаф Джа з’явився на обкладинці журналу Time Magazine, як найбагатша людина світу.

Ендрю Меллон


Стан на піку: $ 188,8 мільярда. Вік на піку: 80

   Ендрю Меллон є сином відомого банкіра з Піттсбурга Томаса Меллона (який заснував банк Mellon Bank).

   У 17 років Ендрю вже почав працювати, відкривши свою першу справу з обробки деревини. Вже через 10 років він очолив банк свого батька. Крім того, він був акціонером компаній пов’язаних з нафтою, сталлю і будівництвом кораблів.

   У 1921 році Президент США Уоррен Хардінг призначив Меллона міністром фінансів. Ендрю перебував на цій посаді при трьох президентах США. Крім того, за цей час він зумів зменшити норму оподаткування, скоротити федеральні витрати, тим самим збільшивши федеральний дохід.

Генрі Форд


Стан на піку: $ 188,1 мільярда. Вік на піку: 57

  Мабуть, мало не найвідоміший учасник списку. А поклавши руку на серце можна сказати, що найвідоміший. Генрі знають усі, тому що саме він поклав початок автомобільної галузі.

  Його батьки були фермерами, але молодий Форд досить швидко зрозумів, що у нього немає жодного бажання провести все своє життя, працюючи в полі. Його з дитинства тягнуло інженерна справа. У 1879 році він залишив будинок, і відправився на завод механіком. Йому було тільки 16 років.

  У віці 28 років Генрі Форд влаштовується в компанію Томаса Едісона, де проводить свої перші експерименти з двигуном.

  Коли Генрі було 36 років, він відкрив свою першу автомобільну компанію, яка була названа «Detroit Automobile Company». Через два роки після заснування вона збанкрутувала.Потім разом зі своїм партнером Леланд Форд відкриває компанію Henry Ford Company. Незабаром партнери посварилися, і Форд залишив цю справу.Леланд недовго думаючи перейменував компанію в Cadillac. Третю компанію Генрі Форда чекав успіх. Багато в чому йому допомогли інвестиції братів Додж.

  Ну, а далі ви й самі все знаєте. Генрі Форд увійшов в історію автомобілебудування, як людина упровадив конвеєр в масове виробництво.Ну а автомобілі Ford T стали легендарними, що дали поштовх усій галузі.

Маркус Ліцініус Крассус


Стан на піку: $ 169,8 мільярда. Вік на піку: 62

  Маркус Ліцініус Крассус (приблизно 115-53 роки до н.е.) був римським генералом і політичним діячем, який придушив повстання рабів, очолюване Спартаком. Він є найбільш ранньою історичною постаттю у цьому переліку.

  Свій стан Крассус нажив багато в чому за рахунок того, що задешево викуповував будинки «ворогів Риму» (щось на кшталт «ворогів народу» в СРСР), розвивав торгівлю рабами, гірську промисловість по видобутку срібла. Він не був бізнесменом, в звичному нам розумінні, і намагався скрізь, де тільки можна використовувати свою силу. Благо влада і вплив у нього були.

  Однак місце бізнесу було і тут. У той час в Римі часто спалахували справжні згарища. На цей випадок у Крассуса був загін висококваліфікованих будівельників. Під час подібних лих Маркус скуповував палаючі будинки, і прилеглі до них. Природно, дешево. Як тільки операція була завершена, будівельники ламали палаючий будинок, щоб той не завдав сильного шкоди більш менш цілого. Таким чином Маркус Ліцініусс Крассус скуповував нерухомість в Римі.

Базиль II


Стан на піку: $ 169,4 мільярда Вік на піку: 67

  Базиль II був Візантійським імператором з династії Олександра Македонського. Він правив з 976 по 1025 роки. За часів правління Базиля Візантія приєднала до себе Болгарію, і зуміла розширити свою територію, як ніколи раніше.

  Здавалося, що настають золоті роки для Візантійської імперії. Але, на жаль, Базиль не залишив після себе спадкоємців. І після його смерті імперія зруйнувалася всього за половину сторіччя.

Корнеліус Вандербільт


Стан на піку: $ 167,4 мільярда. Вік на піку: 82

  Ми вже говорили про сина Корнеліуса. А ось і батько.

  Корнеліус кинув школу у віці 11 років. Пізніше він згадуватиме: «Якби я здобував освіту, то у мене не було б часу вчитися всьому іншому». Суть цієї фрази я думаю, зрозуміла.Свою кар’єру Вандербільт почав з роботи поромників в Нью-Йорку. У 16 років він позичив гроші у матері, щоб зайнятися перевезеннями особисто.Незабаром бізнес пішов у гору, а Вандербільт отримав прізвисько Командора, яке закріпилося за ним на все життя.

  Корнеліус Вандербіль запам’ятався, як досить жорсткий бізнесмен, який був безжалісним до конкурентів. Це була одна з рис його характеру, яка і привела старшого Вандербільта до успіху. Ну, а далі ви і так знаєте, що його син тільки збільшив сімейний стан.

Післямова: Варто зазначити, що в статті йдеться не про абсолютні суми. Всі статки вимірюються відносно ВВП країни, де жили ці люди.
  За матеріалами сайту:http://uspix.net/10-najbahatshyh-lyudej-za-vsyu-istoriyu-lyuds

Немає коментарів:

Дописати коментар